• Yaşar Demirhoş

  • 1.034

  • 24 Temmuz 2018

  • 0

  • 2

1 Günlük Açlık Nasıl Yapılır


1 Günlük Şifa Orucu Nasıl Tutulur

Şifa orucu, Açlık Orucu, Su Orucu

1 Günlük açlıkta 36 saat yani 1 buçuk gün hiçbir şey yenmez sadece su içilir. Her açlığa 12 saat fazladan eklenir örneğin 3 günlük açlık 3 buçuk gün olarak yapılır, 10 günlük açlık 10 buçuk gün olarak yapılır.

 

Sağlığı yerinde olmayan bazı hastalar açlığa farklı metotlardan başlamalıdırlar örneğin şeker hastaları 12 saat açlık ile başlayıp çıtayı yavaş yavaş artırmalıdırlar.

 

1 Günlük açlığa başlamadan önce haftanın herhangi bir günü seçilir eğer haftanın her günü açlık yapmak için müsaitseniz Pazartesi ve Perşembe günlerini tercih edebilirsiniz.

 

Pazartesi günü açlık yapmak için Pazar günü en geç saat 18:30-19:00 gibi yeme-içme bırakılır ve Salı sabahına kadar hiçbir şey yenmez sadece su içilir.

 

Salı sabahı 4’te 1 su, 4’te 3 taze sıkılmış meyve suyu karışımı içilerek oruç açılır 1 saat sonra tek çeşit meyve yenebilir sonrasında 2 saat ara ile akşama kadar meyve sebze tüketilir. Öğlen salata da yenebilir. Her 2 saatte farklı bir meyve yenebilir ama aynı anda birden fazla çeşit meyve sebze tüketmemek gerekir. Akşam ise tek çeşit sebze yemeği yanında doğal yoğurt ile yenebilir.

 

Kabızlığı olanlar Pazar günü yemek yedikten en az 5 saat sonra sinameki ya da magnezyum sülfat (MgSO4) tüketmelidir. Bu uygulamayı eğer isterlerse kabızlığı olmayanlar da yapabilirler.

 

Magnezyum sülfat sahurda da içilebilir. Bağırsakları boşaltmak için sabah kalkınca lavman da yapabilirsiniz.

 

Şifa orucu tutarken normal oruç tutmakta da maddi manevi fayda vardır normal oruç tutmak isteyenler imsak ile iftar arası su içmez sahuru su ile yapıp iftarda orucu da su ile açarlar. Sahurda içilen 1 bardak su bağırsakların boşalmasına yardımcı olur.

 

Gücü yetmeyenler ve mazereti olanlar oruç tutmadan sadece açlık yapabilirler.

 

UYARI: oruç tatlı ile ya da yemek ile açıldığında vücuda zarar verebilir meyve suyu ile açmak gerekir eğer meyvenin suyunu sıkmak için imkan yoksa meyve ile açılabilir meyve çok iyi çiğnenmelidir.

 

1 günlük açlığı her hafta uygulamak 7 den 70’e herkes için çok faydalıdır hele ki doğal gıdaya ulaşmanın çok zorlaştığı bu zamanda..

 

1 günlük açlığı her hafta yapmak isteyenler haftada müsait oldukları bir gün belirlemeli ve açlığı her hafta aynı gün yapmalı bu açlığın kolay geçmesi için daha etkili bir yol olacaktır çünkü zamanla vücut açlığa alışır ve hangi gün açlık yapılacağını bilir kendini ona göre programlar.

 

İlk 3-4 açlıkta zorlanabilirsiniz genelde 1 ay alışma aşaması olur sonra vücut açlığa alışmaya başlar fakat sentetik deterjan, kozmetik ürünleri vs. kullananlar hazır-katkılı yiyecekleri tüketenler ve beslenme kurallarına uymayanlar açlığa alışamayabilir ve her açlık onlar için zor geçebilir çünkü vücuda zarar veren, vücuda zulmeden maddeler haram olan yiyecekler vücuda girdiği sürece size açlık yapmaya müsaade etmezler ve o pis gıdaların girdiği vücut zamanla pislenir zehirler dokularda depolanır ve hiç şüphesiz pisliğin olduğu yerde şeytan olur, kötü varlıklar bulunur ve size açlık yapmayı müsaade etmek istemez temizlenmenizi istemezler. Bu nedenle açlıkla beraber zararlı maddeleri de hayatınızdan çıkarmanız gerekir.


Yaşar Demirhoş

Yazar: Yaşar Demirhoş

11 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.