• Yaşar Demirhoş

  • 2.206

  • 14 Temmuz 2018

  • 0

  • 4

10 Gün Açlık Sonrası Beslenme Listesi


 

10 günlük açlık bittikten sonra iştah açılmazsa yapılması gereken en iyi şey iştah açılana kadar oruca devam etmektir eğer oruca devam etme gücünü kendinizde bulamadıysanız iştah açılana kadar doğal ve taze sıkılmış bir miktar su ile karıştırılmış meyve suyu içmek en doğrusu olacaktır.

 

10 gün açlık bittikten sonra ise diğer 10 gün çok önemlidir vücut 10 gün açlık sırasında vücuttan uzaklaştırdığı hasta hücrelerin yerine yeni hücreler meydana getirmek dokuları, organları kısaca tüm organizmayı tekrardan inşa etmek istiyor bu nedenle 10 gün açlıktan sonra ki 10 gün çok önemlidir. Tüketilen gıdalar taze ve en önemlisi doğal olmalıdır eğer tüketilen gıda doğal olmazsa zararlıları içerisinde barındırıyorsa vücudun yeniden inşa edecek olduğu hücreleri vücut zararlı maddelerden meydana getirir ve tekrar hastalıklı hücreler vücudunuza geri döner bu nedenle son derece doğal beslenilmeli ve aşağıda yazan 10 günlük beslenme listesi uygulanmalıdır.

 

10 Günlük Beslenme Listesi

 1. Gün:

Açlıktan sonra 1. gün sabah taze sıkılmış yarı yarıya su ile karıştırılmış meyve suyu ile oruç açılır kan grubunuza uygun herhangi bir meyvenin suyu olabilir fakat limon, greyfurt ya da elma suyu öncelikli tercih olabilir ama dediğim gibi ilk öncelik meyvenin doğal olmasıdır hatta meyvenin çürük ve bereli olmamasına da dikkat etmek gerekir.

Gün boyunca tahmini 1-2 litre meyve suyu içilir canınız çektiği kadar içebilirsiniz fakat nefsinizin değil canınızın çektiği kadar içmeniz daha doğru olacaktır.(vücudunuzun isteği kadar)

Akşama kadar yarı su ile karıştırılmış farklı meyve suları içilebilir ama 2 meyve suyu karıştırmadan içilmeli faklı meyve suları en az 1-1,30 saat ara ile içilirse daha uygun olur.

2. Gün:

Sabahtan öğleye kadar 4’te 1’i su olmak şartı ile taze sıkılmış meyve suları tüketilir akşama kadar da 3 saatte bir istenilen meyve yenir meyve başka meyve ile karıştırılmadan tek çeşit olarak yenir 3 saat sonra farklı meyve de yenebilir.

3. Gün:

Sabah taze sıkılmış az su ile karıştırılmış meyve suyun sonra meyve daha sonra yağsız tuzsuz salata akşam da tek çeşit yağsız tuzsuz kısık ateşte az su ile pişmiş sebze yemeği yenebilir yani kısaca haşlanmış sebze yenir.

Bu 3 günde siyah, kahverengi ya da yeşil büyük abdest gelmezse 3. gün lavman yapılır ya da 4. gün sabah lavman yapılır.

4. Gün:

4.gün beslenmesi 3. gün ile hemen hemen aynıdır 3. güne ek olarak akşam yemeğinde 30 gram tuzsuz ekmek ya da 30 gram yağsız tuzsuz haşlanmış pirinç yenebilir. Yemeğin üzerine 1 yemek kaşığı doğal zeytinyağı gezdirilebilir yanında maydanoz taze soğan ve sarımsak yenebilir.

5. Gün:

5.gün sabah 30 gram doğal bal ile hazırlanmış bal şerbeti içilebilir sonra meyve sonra salata sonra sebze yemeği yanında 60 gram ekmek yenebilir yanına doğal yoğurt ta eklenebilir.

6. Gün:

5. gün ile aynıdır. Ekmek yerine pirinç yenebilir ama hem ekmek hem pirinç yenmemelidir ikisinden biri tercih edilir.

7. Gün:

6. gün ile aynıdır. Ek olarak zeytinyağlı taze fasulye yemeği yenebilir.

8. Gün:

7. gün ile aynıdır.

9.Gün:

8. gün ile aynıdır. Ek olarak balık yenebilir ama çiftlikte yetişen değil denizde yetişen ya da doğal yiyecekler ile beslenen doğal balık yenmelidir.

10. Gün:

9. gün ile aynıdır. Ek olarak doğal et yenebilir.

 

10 gün açlıktan sonra ki 10 gün sadece yukarıda yazanlar yenmelidir katkı maddeli hazır ürünler, paketli yiyecekler, süt, peynir, siyah çay, kahve, şeker, tuz gibi yiyecekler asla tüketilmemelidir.

 

Bir gram tuz dahi vücuda girse vücudun su-tuz dengesini bozarak ödeme sebep olabilir.

Bu 10 gün hazımsızlıktan kaçınmak gerekir karışık yemek, fazla yemek, sıkça yemek hazımsızlığa mide ve bağırsaklarda çürümeye neden olabilir bu nedenle yazan kuralları çok iyi uygulamakta fayda var yeni hücrelerin oluşması için vücut sağlıklı gıdaları vücuda uygun şekilde alıp hücrelere iletebilmesi için burada yazanlar çok önemlidir.

 


Yaşar Demirhoş

Yazar: Yaşar Demirhoş

11 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.