• Yaşar Demirhoş

  • 11

  • 2 ay önce

  • 0

  • Beğen

Coronavirüs Hakkındaki Acizane Fikirlerim

Öncelikle güzel haberi verelim CoronaVirüs'ten korkmanıza gerek yok! Unutmayalım virüsten önce ölme olasılığımız ne kadar ise şimdi de o kadar. Şahsım adına konuşmak gerekirse sürecin en başından beri hiçbir KAYGIM, KORKUM olmadı fakat görmediğim hiçbir şeye inanmam deyip nasıl gördüğünü izahtan acizken gözüyle göremediği için ALLAH'ı inkar edenler maddeciler 125 nanometre civarı virüsü gözleri görmese de! virüsten korkuyla kaçışıyor, korkmaya ve titremeye devam ediyorlar. Virüs doğal ya da yapay olarak mı ortaya çıktı aynı zamanda bilinçli olarak mı yoksa bilinçsiz olarak mı ortaya çıktı bilmiyorum ama hayırların, güzel haberlerin habercisi olabileceğini de gözardı etmek istemiyorum. Din kardeşlerimle de şu acizane tavsiyeleri paylaşmak istiyorum asla KORKMAYIN kendinizi ve tüm vücudunuzu bir yoklayın ve ALLAH'ın izniyle KORKMUYORUM deyin tabi ki tedbiri de elden bırakmayın lakin biz müslümanlar müslümanlık alameti olarak virüs olduğunu bilmesek dahi her zaman bu tedbirlerin birçoğunu alıyoruz. Ruh hastası gibi de tedbir adına saçma şeyler yapmayın ve içinde bulunduğumuz 21. yy'da insanlığın çivisinden çıktığını da unutmayın çividen çıkanı hemen uzakta aramaya kalkmayalım hemen hemen herkes kendi nispetinde, dairesinde, çemberinde haddini aştı.. Dolapta kaç elbisemiz var?, kaç çift ayakkabımız var?, ya beğenmeyip değiştirdiğimiz attığımız eşyalar! Pembe dizi oynayan ekranlar!.. Bir diğer yanda örnek aldığımızı söylediğimiz hayatları birkaç eşya ile özetlenebilecek Üstadlar… Acizane tavsiyenin acizane sloganı olsun VİRÜSTEN KORKMA ALLAH'tan KORK!

 

Coronavirüs'ün Boyutu

Coronavirüsün boyutu ortalama 125 nanometre (nm) olduğu söylenmektedir mikrometre demiyorum nanometre daha anlaşılır bir dil ile anlatmak gerekirse:

1 metre >> 100 santimetre

1 santimetre >> 10 mm

1 milimetre >>  1000 mikrometre

1 mikrometre >> 1000 nanometre

yani bu durumda 1 santimetre >> 10.000.000 nanometre bu demek oluyor ki 10.000.000 nm BÖLÜ 125 nm =80,000 yani bu virüs 1 cm nin 80 bin de 1'i kadar büyüklükte daha basit bir dil ile 1 santimetreyi 80.000 parçaya bölünüz ve o parçalardan bir tanesi büyüklüğünde bu virüs yani 100 kilo adamı 1 nanometrelik virüs yere yıkıyor Ey Nefsim Neyin Derdindesin! Rabbimiz öyle bir tokat vuruyor ki bizi aciz bir kuş ile ya da sinek ile değil 1 nanometrelik aciz bir virüs ile imtihan ediyor çok mu havalıydın sen? boyun arkadaşından 5 santimetre daha mı uzun yoksa 5 ev parası kadarlık 3 tane araban mı var? ya da paranla, kıyafetinle, bilginle hava mı atıyorsun Al Sana Kudret Tokatı ilmi olan ilmiyle, parası olan parasıyla, havası olan havasıyla geç bakalım virüsün önüne! ALLAH'ın yarattığını yok etmek mümkün mü sence 😉 Tüm su fabrikalarını servetiyle 500 defa satın alabilecek bir adam ıssız çölde kaybolsa 1 bardak suya tüm servetini verir! 1 bardak su kadar servetimiz var 1 saniyemize garantimiz yok Ego Tavanda 🙂

bir diğer mesele küçük dağları (milyon kere haşa) ben yarattım diyenler, ben güçlüyüm kuvvetliyim diyenler hele ki hani ALLAH nerede gözümle göremiyorum görmediğime inanmam diyenler gözlerini eliyle kapayıp güneşi inkar ediyorlar!

Alınması Gereken Tedbirler

Geleneksel tedavi konusunda üretimci, uygulayıcı ve araştırmacı biri olarak virüs hakkında ki acizane tavsiyelerim;

>> Günde en az 5 defa ellerinizi yıkayın 

>> Yine günde en az 5 defa ağzınızı ve burnunuzu yıkayın

>> ve yine tekrardan günde en az 5 defa yüzünüzü, kollarınızı bir de ayaklarınızı yıkayın

>> siz kısaca abdest alın kafanız hiç karışmasın:)

>> Gerektiğinde hakiki zeytinyağ sabunu ile eller yıkanır

>> Tüm ağız içi zencefil, misfak tozu ya da kekik suyu ile her gün temizlenir

>> ve asla virüsten korkulmamalıdır.

Müslüman olanlar bu uygulamaların yarısını zaten yapıyor geleneksel tıp'ı gerçekten bilenler de diğer yarısını uyguluyorlar hatta şöyle söyleyebiliriz ki islamın gerçekten hakkını verenler islam dışında hiçbir şey bilmeseler bile bu uygulamaların hemen hemen hepsini uyguluyorlar vesselam.

Yaşar Demirhoş

Yazar: Yaşar Demirhoş

11 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.